مایکروسافت پراجکت سرور
پراجکت سرور (Microsoft Project Server) راهکاری برای مدیریت پروژه تحت سرور محسوب می شود. در واقع مایکروسافت پراجکت سرور یک سامانه جامع و متمرکز برای مدیریت همه ی پروژه ها و منابع یک سازمان توسعه داده شده است. این سامانه قدرتمند ساخته ی مایکروسافت با وجود عمر کوتاه خود در مقایسه با نمونه های مشابه، از رهبران بازار به شمار می رود. این محصول هم اکنون بیش از 20 میلیون کاربر در دنیا دارد.

فروش قانونی نسخه ی اصلی (اورجینال) لایسنس های مایکروسافت پروجکت سرور 2016

تنها عرضه کننده ی قانونی و رسمی لایسنس های نسخه ی اصلی (اورجینال) پروجکت سرور 2016، 2013 و 2010 و همکار رسمی تجاری مایکروسافت در ایران،خرید عمده و تحویل آنی محصولات اصلی مایکروسافت و لایسنس های اوریجینال Microsoft Project Server به صورت انحصاری در ایران
در حال حاضر یکی از اساسی ترین نیازهای مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ و کوچک پیشرفت توانایی مدیریت بر روی فعالیت های موجود در سازمان و همچنین سنجش میزان یکپارچگی عملکرد سازمان با استراتژی های تعیین شده در سطوح مختلف شرکت است.

این کار ها چه به صورت وظایفی گسترده و متمرکز در سطح افراد و واحدهای کوچک سازمانی و چه به صورت پروژه هایی ساخت یافته در همه ی سازمان ها در هر ابعادی وجود دارند. با گسترش تنوع فعالیتهای موجود در سازمان و نیز وسعت اهداف، این روند پیچیده شده و همواره کارشناسان به دنبال ابزارها و روش هایی هستند که بتوانند اطلاعات مربوط به عملکرد روزانه سازمان را یکجا مشاهده ، تحلیل و مدیریت کنند.

مایکروسافت پراجکت سرور ابزاری است که بدین منظور طراحی و گسترش داده شده است. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا تک تک پروژه های سازمانی و یا وظایف تعریف شده برای افراد در واحدهای مختلف یک سازمان را بررسی نمایید و در کنار مدیریت آن ها با وارسی لحظه ای میزان پیشرفت هر یک، از میزان تحقق اهداف خرد و کلان در آن سازمان آگاه شوید.

 
 

اين نرم افزار برای انجام فرايندهای مديريت پروژه، تقابل و همكاری راحت اعضای تيم پروژه و همچنين ايجاد دسترسی به اطلاعات پروژه در يك محيط شخصی طراحی شده است. مايكروسافت پروجكت سرور در حقیقت يك سرور تحت وب با يك موتور بانك اطلاعاتی است که صفحات وب را راه اندازی مي كند كه به وسيله آنها هر كسی به نوعی به اطلاعات پروژه علاقه داشته باشد مي تواند به آنها دسترسی پيدا كند منوط به اينكه اجازه دسترسی به آنها را داشته باشد اين عمل از طريق يك صفحه جستجوگر وب انجام پذير است. اطلاعات مربوط به پروژه در ابتدا به وسيله مدير پروژه و توسط نرم افزار مايکروسافت پروجکت به سرور انتقال داده مي شود.(Web browser)

مايكروسافت پروجكت سرور انجام فرآيندهای مديريت پروژه به شرح زير را آماده و فراهم می کند

1. مديريت فعاليت های پروژه Project task management:

2.به روزآوری پيشرفت پروژه Project progress updating:

3.مديريت اخبار و وقايع پروژه Issues management:

4.مديريت گزارشات پروژه Project and portfolio reporting:

5.گزارشات وضعيت پروژه Status reporting:

6.مديريت منابع Resource management:

7.مديريت اسناد Document management:

مایکروسافت قابلیتهای پروجکت (MSP) را با ارایه پروجکت سرور و نسخه تحت وب پروجکت به نام PWA به شکل چشم گیری گسترش داد. مایکروسافت پروجکت سرور اطلاعات پروژه ها را در یک پایگاه داده SQL مرکزی ذخیره سازی می کند و از دسترسی غیر مجاز و خرابی های احتمالی محافظت می نماید. کاربر ادمین پروجکت سرور می تواند میزان دسترسی کاربران را کنترل و مدیریت کند.
مرکز پروژه امکان گزارش گیری از اطلاعات پروژه های یک سازمان را در سطح پروژه فراهم می کند. مدیران پروژه می توانند وارد جزییات یک پروژه شوند. امکان تعریف فیلد سفارشی سازمانی برای وظایف، پروژه ها و منابع وجود دارد. (این امکان در مایکروسافت پروجکت (MSP) نیز برای یک پروژه وجود داشت.)
مدیر پروژه نیاز دارد بتواند وظایف پروژه را بین اعضای تیم توزیع کند و در خصوص طرح های پروژه با آنها تعامل نماید. توزیع وظایف پروژه بین اعضای تیم از طریق صفحه نخست PWA انجام می شود. اعضای تیم می بایست آخرین وضعیت وظایفی که به آنها محول شده است را به اطلاع مدیر پروژه برسانند. مایکروسافت پروجکت امکان تعامل الکترونیکی بین اعضای تیم و مدیران پروژه را فراهم کرده است و اعضای تیم می توانند وضعیت وظایف شان را از طریق PWA و لیست وظایف من و یا برگه کار (time sheet) به روز نمایند.
امکان آنالیز حجم کار قابل انجام توسط منابع پروژه، هم در سطح پروژه و هم در سطح منبع در "مرکز منابع" مایکروسافت پروجکت سرور فراهم شده است. این قابلیت سازمان ها را قادر می سازد منابع مورد نیاز در آینده را پیش بینی کنند و از منابع موجود به شکل موثری استفاده نمایند.
تعریف نماها در PWA نسبت به مایکروسافت پروجکت (MSP) بسیار ساده تر و قوی تر شده است. پروجکت سرور سفارشی سازی های مربوط به تقویم ها، نماها، جدول ها، فیلترها و فیلدها را در یک ناحیه جامع سازمانی (Enterprise Global area) ذخیره سازی می کند و هر بار که کاربران پروجکت (MSP) را مجددا باز کنند آخرین نسخه ذخیره شده در این ناحیه سازمانی را دریافت میکنند و بدین ترتیب از تغییرات ناخواسته در استاندارد سازیهای سازمانی محافظت می شود.
برای هر پروژه منتشر شده در پروجکت سرور یک فضاری کاری پروژه ایجاد می شود. فضای کاری پروژه یک تیم سایت از شیرپوینت است که اعضای پروژه می توانند مستندات، مشکلات و ریسکهای پروژه را در آن به اشتراک گذارند.

قابلیت های پراجکت سرور 2016

Resource engagement

از جمله امکانات ارتقاء یافته در پراجکت سرور ۲۰۱۶ تخصیص بهتر منابع است. مدیریت تخصیص منابع یا همان Resource engagement در واقع ابزاری به منظور ساده سازی ارتباطات میان مدیران پروژه و مدیران تیم های منابع است. در زمان ارتقاء ورژن پراجکت سرور ۲۰۱۳ به ۲۰۱۶ امکان برنامه ریزی منابع جای خود را به مدیریت تخصیص منابع خواهد داد. بعلاوه می توان به سادگی از وضعیت کلی تخصیص منابع و میزان کمبودهای منبع در فعالیتهای مختلف آگاه شده و گلوگاه های یک پروژه به سرعت نمایش داده می شوند تا بتوان به سادگی و با تسطیح مناسب منابع، بار کاری پروژه و فعالیتهای آن را متعادل نمود.

چند لایه شدن خطوط زمانی

در نسخه های پیشین پراجکت سرور تنها یک تایم لاین قابل تعریف بود اما در پراجکت سرور ۲۰۱۶ شما میتوانید چندین تایم لاین تعریف کرده و دید کاملی نسبت به کلیه فعالیتهای مهم در پروژه خود داشته باشید. البته شما قادر خواهید بود تا برای هر خط زمانی یک مقیاس تعریف کرده و در کنار داشتن یک نمای کلی از پروژه ، همزمان نمای جزئی تری نیز از فعالیتها و زیر مجموعه های آن داشته باشید.

Tell me what you want to do

تسهیل کار و پیشرفت رابط کاربری UI/UX در پراجکت سرور ۲۰۱۶.

دریافت گزارش با پراجکت سرور ۲۰۱۶

با استفاده از امکانات مدرن در PowerBI می توان گزارشات تخصصی ای را از محیط پراجکت سرور ۲۰۱۶ دریافت کرد. در این گزارشات امکان وارسی و تحلیل کلیه شاخص های مربوط به پروژه ها را به صورت منفرد و یا به صورت سبد پروژه وجود دارد. بوسیله ی این ابزار کاربران قادرند تا گزارشاتی حرفه ای از اطلاعات پروژه و اسناد خود در یک داشبورد متمرکز داشته باشند.

افزونه های تحت وب

با استفاده از قابلیت موجود در پراجکت ۲۰۱۶ می توان دیتای مورد نظر خود را در فیلدهای استاندارد این نرم افزار وارد کرد و سپس به پراجکت سرور ۲۰۱۶ انتقال داد. (بجز نسخه های 2010)


Project Server 2016


A flexible solution for project portfolio management (PPM) and everyday work.کلمات کلیدی:
لایسنس اورجینال مایکروسافت پروجکت سرور 2016,خرید مایکروسافت پروجکت سرور 2016 اصلی
Microsoft Project Server 2016 License, SQL Server 2014 Enterprise