مایکروسافت اکسچنج سرور
مایکروسافت اکسچنج سرور قادر است ایمیل، تقویم و اطلاعات تماس را بر روی تمامی دیوایس ها و برنامه های شما تنظیم کرده و در دسترسی قرار دهد. بوسیله ی طراحی UI/UX ساده و همچنین دسترس‌پذیری بالایی این برنامه، اکسچنج سرور به سطح جدیدی از قابلیت اطمینان و ساده سازی رسیده است. اکسچنج می تواند از اطلاعات حساس و محرمانه حفاظت کرده و هزینه‌های نگهداری را کاهش دهد.

فروش قانونی نسخه ی اصلی (اورجینال) لایسنس های مایکروسافت اکسچنج سرور 2016

تنها عرضه کننده ی معتبر و قانونی لایسنس های نسخه ی اصلی اکسچنج سرور 2016، 2013 و همکار قانونی و رسمی تجاری مایکروسافت در ایران، خرید عمده و تحویل آنی محصولات اصلی مایکروسافت و لایسنس های اوریجینال Microsoft Exchange Server به صورت انحصاری در ایران
Exchange Server یکی از کاربردی‏ترین سیستم‏های Messaging در بازار است و همچنین محبوب‏ترین سیستم مورد استفاده در سازمان‏هاست.

مایکروسافت اکسچنج سرور یکی از بزرگترین پروژه‌های مایکروسافت و زیر مجموعه ای از محصولات Microsoft Server مایکروسافت است. این پروژه امکان ارسال، دریافت و مدیریت Email، تماس‌ها، تقویم را فراهم می‌کند.

از کاربرد های اصلی و پایه Exchange Server می توان به راه اندازی Public Folder اشاره کرد که به منظور به اشتراک گذاری ایمیل‌های دریافت و ارسال شده میان کابران آن است. قابلیت کلیدی در تعیین دسترسی ها به منظور خواندن یا پاک کردن و نیز ساختن نامه‌ها و فولدر هاست. از دیگر کاربرد های کلیدی اکسچنج سرور قابلیت اتصال چند سرور به یکدیگر و دسته بندی کابران است.

سرويس پست الكترونيكی يا سرويس دهنده ايميل نرم افزاری است كاربردي كه ايميل ها را از سرويس گيرنده هاي ايميل (کلاینت ها) و يا سرورهاي پست الكترونيك (سرور های ایملیل) ديگر دريافت كرده و سپس آنها را به دست دریافت کنندگان می رساند. این سرور ها شامل حافظه برای ذخيره کردن پيام ها ، یکسری از توابع قابل تنظیم ، ليست كاربران و چندین ماژول ارتباطي است. بدین وسیله یک شرکت یا سازمان می تواند سرویسی به مانند Outlook و یا Gmail برای خود داشته باشد و مطابق با نیاز های خود از امکانات آن بهره مند شده و توابعی را تعریف نماید.

یکی دیگر از ویژگی های اکسچنج سرور ارائه امکانات توسعه بسیار زیادی است که آن را به محصولی فراتر از یک میل سرو تبدیل کرده. در واقع شما می توانید از این محصول به عنوان یک بستر برای ارائه راهکار ها و برنامه های جدید استفاده کنید. در ارائه نگارش های جدید، مایکروسافت همواره این امکانات را بهبود بخشیده و قابلیتهای توسعه جدیدی به اکسچنج سرور اضافه کرده است. در مواردی نیز بر اساس بازخورد مشتریان برخی از امکانات نگارش های قبل حذف یا با امکانات جدید ترکیب و جایگزین شده اند. این امکانات شما را قادر می سازد با تکنولوژی ها و زبان های مختلف برنامه نویسی به توسعه و تولید برنامه های جدید برای اکسچنج بپردازید. برخی از این امکانات برای دسترسی به داده های ذخیره شده در اکسچنج سرور و برخی نیز برای کنترل و مدیریت اکسچنج سرور است. در ادامه قصد داریم با برخی از مهم ترین امکانات توسعه قابل استفاده این محصول آشنا شویم.

امکانات مایکروسافت اکسچنج سرورهاست ایمیل فراتر از تنها یک ایمیل سرور

شرکت ها قادرند تا با تنظیمات دامنه خود جهت استفاده از میزبانی اکسچنج سرور در سرویس ابری مایکروسافت، مدیریت وظایف، تقویم و یادداشتها را نیز در اختیار داشته باشند. حال جدای از قابلیت دریافت و ارسال ایمیل سازمان ها خواهند توانست وظایفی را منطبق بر خواسته ها تعریف کرده و به اعضای تیم خود انتساب دهد. همچنین ثبت قرار جلسات در تقویم یکی دیگر از امکانات اکسچنج مایکروسافت است و در کنار آن می توان به قابلیت اشتراک گذاری و تنظیم جلسات گروهی از طریق این سرویس اشاره نمود.

کاملا یکپارچه با Outlook

مایکروسافت، اوتلوک را به عنوان کلاینت اکسچنج سرور طراحی و عرضه کرده است. جدای از آن، مایکروسافت امکان اتصال به سایر سرورهای ارائه دهنده ایمیل از طریق پروتکلهای POP3 و IMAP را فراهم کرده است.

سیستم واحد تبادل نامه ها ( Unified Messaging )

سیستم واحد تبادل نامه ها، امکان دریافت انواع متنوع پیام مانند فکس، نامه های صوتی و نیز امکانات بروز مانند دریافت پیام های صوتی بوسیله تلفن را می دهد.

مجهز به ضد اسپم و آنتی ویروس کسپراسکای

آنتی ویروس و آنتی اسپم Kaspersky کاملا" با اکسچنج سرور یکپارچه سازی شده است. این ابزار تمامی ایمیلهایی ارسال و دریافت شده را سمت سرور وارسی کرده و اگر آلوده به ویروس باشد به صورت خودکار حذف می کند و ایمیل های ناخواسته را با برچسب spam می شناساند.

محرمانه بودن در تبادل نامه های الکترونیکی

. با استفاده از توابع قدرتمند رمز نگاری استفاده شده در تبادل نامه های الکترونیکی از جمله استفاده از ساختار PKI تبادل نامه های داخلی و نامه های الکترونیکی از طریق اینترنت، محرمانگی نامه های تبادل شده را حفظ می کند.

یکپارچه با نرم افزار CRM مایکروسافت

این قابلیت به شرکت ها و سازمان ها این امکان را می دهد تا مستقیما از طریق نرم افزار CRM برای لیست مشتریان ایمیل ارسال شود. حتی پاسخگویی به ایمیل توسط مشتری نیز در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان فعالیت وی ثبت خواهد شد.

یکپارچگی و دسترسی بر روی دستگاه های مختلف تلفن همراه ، تبلت ها و کامپیوتر ها

بدین طریق می توان از طریق انواع دیوایس ها و مرورگر های مختلف به Outlook متصل بود و به صورت آفلاین نیز به ایمیل ها دسترسی داشت. در این تنوع یکپارچگی از خصوصیت بارز اکسچنج مایکروسافت است.

استفاده از پاور شل Power-shell

با استفاده از این قابلیت می توان عملیات متعدد را به شیوه ی آنی و همزمان در قالب یک Script در آورده و همزمان اجرا کرد.

قابلیت دسترسی بالا یا High Availability

در واقع این امکان را فراهم می کند که چندین سرور بصورت پشتیبان تهیه شده تا در مواقع بروز مشکل برای هر کدام از سرور ها، سرور های دیگر همچنان به کار خود ادامه دهند. 

Exchange Server 2016


Work smarter, anywhere, with business email on your own servers.
 


Increase user productivity and keep your organization safe, while maintaining the control you need.


Microsoft Exchange Server is a mail server and calendaring server developed by Microsoft. It runs exclusively on Windows Server operating systems.
Microsoft Exchange Server 2016 brings a new set of technologies, features, and services to Exchange Server, the messaging platform that provides email, scheduling, and tools for custom collaboration and messaging service applications. Its goal is to support people and organizations as their work habits evolve from a communication focus to a collaboration focus. At the same time, Exchange 2016 helps lower the total cost of ownership whether you deploy Exchange 2016 on-premises or provision your mailboxes in the cloud.

Exchange Server 2016
The latest version was released on October 1, 2015 and introduced a number of changes:

• Mailbox Server and Edge Transport are the only roles available.
• Updates to the UI in Outlook on the web (formerly Outlook Web App).
• Office 365 hybrid: The Hybrid Configuration Wizard (HCW) included with Exchange 2013 is moving to become a cloud-based application. When configuring a hybrid deployment in Exchange 2016, the users will be prompted to download and install the wizard as a small app.
• Messaging policy and compliance: New DLP and Archiving/Retention/eDiscovery features.

For more detail on new features, see Microsoft TechNet article on What's new in Exchange 2016
کلمات کلیدی:خرید لایسنس اورجینال مایکروسافت اکسچنج سرور 2016,خرید مایکروسافت اکسچنج سرور اصلی
Microsoft Exchange Server 2016,Microsoft Exchange Server license