مایکروسافت ویندوز امبدد
نیاز هر کارخانه ای پیشرفت و تکنولوژی است. سیستم های امبدد تا کنون در بیشتر شرکت های و کارخانه های معتبر دنیا به شیوه ای خلاقانه و مطابق با محصولات و خدمات آنها بکار گرفته شده است. از جمله سیستم های امبدد، محصول ویندوز امبدد مایکروسافت است که در خودرو ها و وسیستم های صنعتی و حتی فروشگاهی پیاده سازی شده است و به شکل یک اتوماسیون مدرن در خدمت کارمندان و همچنین مشتریان قرارداده شده است.

فروش قانونی نسخه ی اصلی (اورجینال) لایسنس های مایکروسافت ویندوز امبدد 8.1

تنها عرضه کننده ی معتبر و قانونی لایسنس های نسخه ی اصلی (اورجینال) ویندوز امبدد 8.1، 7 پرو و صنعتی، و همکار رسمی تجاری مایکروسافت در ایران، خرید عمده و تحویل آنی محصولات اصلی مایکروسافت و لایسنس های اوریجینال Microsoft Windows Embedded به صورت انحصاری در ایران
سیستم امبدد کامپیوتری است که توانایی عملکرد اختصاصی در زمینه مورد نظر را دارد و زیر مجموعه ی یک سیستم بزرگ تر شامل یک سیستم مکانیکی یا الکترونیکی است. تفاوت آن با کامپیوتر های معمولی در اندازه ی کوچکتر و مصرف انرژی بسیار پایین تر است و از آنجا که سیستم های امبدد برای وظیفه ی خاصی اختصاص داده شده اند ، مهندسان طراح میتوانند آن را جهت کاهش سایز و هزینه و همینطور افزایش قابلیت اتکا و بازدهی بهینه کنند .امروزه سیستم های امبدد ابزارهای روزمره ی زیادی را کنترل میکنند به نحوی که 98 درصد ریزپردازنده هایی که تولید می شوند در سیستم های امبدد به کار میرود.

ویندوز امبدد و یا IOT اینترنت اشیاء، یک خانواده از سیستم عامل ها است که توسط مایکروسافت برای استفاده در سیستم های امبدد شده طراحی شده است .
ویندوز امبدد ویندوزی است کم حجم به همراه قابلیت های بسیاری که می تواند نیازهای اتوماسیون و دستگاه های صنعتی را برآورده کند. اگر به ویندوزهای رایج دقت کنید خواهید دید که بر روی آنها برنامه های حجیم و در عین حال کم کاربرد در صنعت وجود دارد و تنها موجب کاهش سرعت پردازش در آنها می شوند. برای مثال وقتی داریم یک سیستم کم مصرفی برای خطوط مونتاژ راه اندازی می شود، برنامه های سنگین و دارای گرافیک بالا و میانبر ها در آن مورد استفاده نیست؛ و به همین دلیل است که Windows Embedded با حجم کمتری توسط مایکروسافت ارائه می شود. محیط ویندوز امبدد قابلیت تنظیم و دستکاری دارد و با کم و زیاد کردن بخش های آن می توان سیستم عامل مورد نظر را برای یک کار معین بهینه سازی کرد.

از این رو می توان آن را مانند ویندوز سرور، یا ویندوز موبایل، سیستم عاملی ماژولار در نظر گرفت که قدرت پردازش چندانی برای اجرای برنامه ها ی ضروری نیاز ندارد. حتی می توانید امکانات دیگری هم به آن اضافه کنید، برای مثال برنامه های مخصوص راه اندازی کردن که می تواند عملکرد محیط را تغییر دهید و یا امکاناتی که به کاربر اجازه رایت اچ دی را نمی دهد، همچنین تنظیم ویندوز دقیقاً مطابق نیاز کاربر از دیگر امکانات آن محسوب می شود.

سیستم عامل ویندوز امبدد برای تولید کنندگان اصلی تجهیزات الکترونیکی ارئه شده است که آنها نیز با افزودن سیستم عامل به سخت افزار مورد نظر، آن را در اختیار کاربران نهایی قرار میدهند .

به دلیل همخوانی دستگاه های دارای ویندوز امبدد با PC و سرور ها ، مدیریت این سیستم بسیار آسان تر خواهد شد .
از جمله مزایای سیستم های امبدد جدای از پیشرفت تکنولوژی، نحوه ی طراحی آنهاست. به شکلی کاملا" منعطف میتوان آنها را مطابق با نیاز برنامه ریزی نمود و استفاده کرد. نمونه ی پیشرفته ی آنها را می توان در ویندوز موبایل مایکروسافت دید.

کاربرد این سیستم عامل در انواع سخت افزارهای EMBEDDED می باشد، از مزایایی این OS پیاده سازی آن در حجمهای بسیار پایین حتی زیر MB 16 می باشد که سرعت بالایی جهت بوت شدن به آن می دهد ،ازدیگر ویژگیهای این سیستم عامل استفاده از آن در موارد خاص در صنايع مختلف و طراحی آن طبق نیازهای کاربر می باشد.
امنیت این سیستم عامل در مقایسه با ویندوزبالا بوده ومیتوان گفت که ویروسهای رایج ویندوز بر روی این سیستم عامل اثری ندارد همچنین این سیستم عامل قابلیت استفاده از زبانهای ویژوال C# ، VB و نصب .Net Framework را نیزداراست .

انواع و نسخه های ویندوز امبددویندوز امبدد ۸٫۱ صنعتی

ویندوز امبدد ۸٫۱ صنعتی ، عموما" برای مکان هایی استفاده می شوند که تعداد زیادی کاربری تجاری و امکان اجرای وظایف خاص به شکلی امن و قابل اطمینان مورد نیاز باشد .از جمله قابلیت های این نوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:
DirectAccess, BrancheCache, Enterprise Sideloading, AppLocker که شرکت ها را قادر می سازد تا امکانات بیشتری برای مدیریت و استفاده از دستگاه هایشان داشته باشند .

ویندوز امبدد ۸٫۱ Pro

ویندوز امبدد 8.1 پرو تمامی امکانات ویندوز ۸٫۱ را در قالب سیستم عاملی با طراحی ویژه که مخصوص دستگاه های صنعتی با سیستم های هوشمند بهینه سازی شده است را در بر دارد. این سیستم عامل در مدیریت انرژی ، اتصال و یکپارچه شدن با سیستم های هوشمند بر پایه ی ویندوز ۸٫۱ که باعث رشد کسب و کار ها می شوند ؛ بهبود یافته است .

ویندوز امبدد ۸ استاندارد

ویندوز امبدد ۸ استاندارد سیستم عاملی است که برای شرکت ها و تولید کنندگان این امکان را فراهم می کند تا قابلیت مورد نیاز خود را متناسب با کارایی دستگاه مد نظرشان انتخاب کنند. از این رو این ویندوز امبدد به شکلی ماژولار قابل استفاده است که علاوه بر ایجاد تجربه ی کاربری غنی و چند لمسی، از امنیت بالایی برخوردار است.

ویندوز امبدد ۸٫۱ قابل حمل

ویندوز امبدد ۸٫۱ Handheld طراحی نسل بعدی پلتفرم های پیشروی مایکروسافت برای دستگاه های قابل حملیست که در کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند . این سیستم عامل شباهت بسیاری به ویندوز موبایل دارد و هر دو از یک هسته قدرت می گیرند .

ویندوز امبدد کامپکت ۲۰۱۳

ویندوز امبدد کامپکت ۲۰۱۳ ، پلتفرمی است که برای دستگاه های کوچکی استفاده می شود که به عملکرد سریع لحظه ای و منعطف و منطبق با معماری ARM و x86 نیاز دارند. این نوع از ویندوز امبدد تلاش می کند سیستم های هوشمندی را با تجربه ی بصری قابل قبول برای کاربر فراهم سازد. همچنین بتواند اتصال بی عیب به سرویس های ابری به بازار را عرضه کنند.

ویندوز POSReady 7 امبدد

این سیستم عامل نسخه ای سبک از ویندوز ۷ است که به طور اختصاصی برای دستگاه های POS طراحی شده است.

Windows Server 2012 R2 برای سیستم های امبدد

Windows Server 2012 R2 برای سیستم های امبدد به منظور ساخت اپلیکیشن های سروری مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به پشتیبانی و رسیدگی اندکی داشته باشد.

مایکروسافت اس کیو ال سرور ۲۰۱۴ برای سیستم های امبدد

Microsoft SQL Server 2014 برای سیستم های امبدد، همتای باینری اس کیو ال سرور ۲۰۱۴ است که برای استفاده در سیستم های هوشمند بر پایه ی دستگاه های اختصاصی در نظر گرفته شده است.Create the Internet of Your Things with Windows Embedded


The Internet of Things (IoT) starts with your things—the things that matter most to your business. Welcome to the Internet of Your Things.
Making the Internet of Things real

Microsoft provides the technologies and expertise you need to capitalize on the Internet of Things by building a connected system to gather, store and analyze your organization’s data. From devices on the edge of your network, to back-end systems and services, the data that flows through your enterprise will drive a new level of business intelligence.

Create Operational Intelligence

Solutions built with Windows Embedded products increase opportunities by creating actionable business intelligence.

The Windows Embedded family of operating systems, tools and services help enterprises leverage customized intelligent system solutions to gather, store and process data, creating actionable business intelligence and tangible business outcomes. Partners building solutions based on Windows Embedded will realize expanded opportunities when they harness the full breadth of Microsoft technologies to offer end-to-end solutions. An intelligent system built on Windows Embedded—with the expertise of the extensive community of established Windows Embedded partners—extends the power of Windows and Microsoft technologies to edge devices. Our portfolio of products powers solutions that meet unique industry needs and span enterprises of any size and complexity.کلمات کلیدی:خرید لایسنس اورجینال ویندوز امبدد 8.1,لایسنس اصلی ویندوز امبدد 8.1
Microsoft Windows Embedded 8.1 License