فروش نسخه اصلی(اورجینال) لایسنس های مایکروسافت ویندوز سرور 2016

تنها عرضه کننده ی قانونی لایسنس های نسخه ی اصلی ویندوز سرور2016، 2012, 2008و 2003 و همکار تجاری معتبر مایکروسافت در ایران، خرید عمده و تحویل آنی محصولات اصلی مایکروسافت و لایسنس های اوریجینال Microsoft Windows Server به صورت انحصاری در ایران


ویندوز سرور یکی از شناخته شده‌ترین محصولات مایکروسافت است که مخاطبان آن عمدتاً شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ هستند. نسخه جدید ویندوز سرور در مقایسه با نسخه‌های قبلی پیشرفت های چشمیگیر و کاربردی تری داشته است.مایکروسافت نسخه 2016 از سیستم‌عامل ویندوز سرور خود را با شعار قابلیت‌های بیشتر در قبال مصرف کمتر از منابع سخت‌افزاری منتشر کرده است. ویندوز سرور 2016 با هدف رقابت با راهکارهای ارائه شده توسط جبهه‌ی لینوکس پا به عرصه‌ی رقابت گذاشته است. فناوری‌های مرتبط با سرور‌ها به سمت استفاده از راهکارهایی می‌رود که از نظر اشغال منابع هزینه‌ی کمتری داشته باشد و از این‌رو مایکروسافت نیز در این جهت گام برداشته است. مایکروسافت در نسخه ی آخر ویندوز سرور خود پشتیبانی از لینوکس را نیز به سرویس آژور خود اضافه کرده است.

شرکت مایکروسافت در سال 2016 با معرفی نسخه جدید ویندوز سرور سه ویژگی کلیدی را مد نظر قرار داده است: سادگی، انعطاف پذیری (Flexible) و باز بودن (Open) سیستم عامل . همچنین بر بهینه سازی عملکرد هسته (Core Functionality) و زیرساخت سیستم عامل (Infrastructure) متمرکز شده که در نتیجه آن، بهینه نمودن محیط مجازی سازی Hyper-V و نیز عملکرد موثر containers های ویندوز می باشد.

همچنین از سمتی دیگر، در ویندوز سرور ۲۰۱۶ تدابیر امنیتی بالایی از جمله موارد امنیتی تعبیه شده (Security Enhancements) روی پلتفرم Azure ، پشتیبانی از مدیریت دسترسی ها و احراز هویت، رمزنگاری (Encryption)، بالابردن امنیت شبکه و مدیریت management نیز فراهم شده است.

به طور کلی تغییرات قابل توجهی در سرور ۲۰۱۶ نسبت به سرور های قبلی صورت گرفته است. در نانو سرور سایز VHD (Virtual Hard Disk)، به میزان ۹۳% کاهش یافته، همچنین کاهش ۹۲%ی bulletins ها و ۸۰% کاهش نیاز به ریست (Reboot) سیستم از بارزترین این تفاوت ها می باشد. همچنین در نسخه جدید ، هیچ رابط گرافیکی (GUI) ویا هیچ محیط مبتنی بر متنی (command prompt)ی نیاز نخواهد بود.

نگاهی بر امکانات و ویژگی های ویندوز سرور2016


Nano Server


در واقع نانو سرور بزرگ ترین و شاخص ترین مزیت ویندوز سرور ۲۰۱۶ محسوب می شود. همانطور که مطلع هستید در ویندوز سرورهای قبلی (۲۰۰۸ و ۲۰۱۲) مایکروسافت Server Core را ارائه نمود. نانو سرور (Nano Server)، جهت راه اندازی Hyper-V، Hyper-V cluster، و Scale-Out File Servers (SOFSs)و نیز اپلیکیشن های سرویس ابری (cloud service applications) طراحی شده است. درنتیجه ی این تغییرات همانطور که ملاحظه می نمایید، میزان فضای استفاده شده در سرور ۲۰۱۶ ، کاهش چشمگیری داشته است. نانو سرور در اصل همان Server Core می باشد؛ با این تفاوت که با حذف برخی امکانات اضافی، سایز آن ۲۰ برابر کوچکتر شده و با استفاده از رابط های گرافیکی از راه دور (Remote GUI)، از طریق اپلیکیشن های مبتنی بر مرورگر (browser-based application) مدیریت می شود. از نقطه نظر امنیتی، این تغییرات باعث می شود سطوح نرم افزاری کمتر در معرض خطر حملات احتمالی قرار گیرند.PowerShell Direct


همانطور که می دانید پاورشل ابزار قدرتمندی برای مدیریت خودکار امور است. در صورت دسترسی از راه دور و استفاده از قابلیت ریموت، PowerShell Direct این امکان را فراهم می کند تا بدون نیاز به درگیری با لایه های شبکه، کاربر بتواند دستورات PowerShell را روی سیستم عامل ماشین مجازی (VM) محاسبه و اعمال نمایید.
همچنین PowerShell Direct نیازمند هیچ گونه پیکربندی و تنظیمات خاصی نیست و مستقیما به ماشین مجازی متصل شده و تنها موردی که نیاز است کاربر انجام دهد تنها تعریف دسترسی های مجاز (Authentication Credentials) روی ماشین مجازی است.کانتینر های Hyper-V Containers


پشتیبانی از کانتینرها، از دیگر تغییرات بزرگ ویندوز سرور ۲۰۱۶ است. در حقیقت کانتینرها پدیده ای نو در صنعت تکنولوژی فناوری اطلاعات هستند.
کانتینرها محیط های کاملا ایزوله شده (Isolated)، قابل حمل (Portable) و منابع کنترل شده (Resource Controlled) هستند. به عبارت دیگر، کانتینر ها محل های ایزوله ای هستند که در این محیط ها اپلیکیشن های مختلف، بدون هیچ گونه تاثیر پذیری از سایر محیط های ایزوله شده و حتی اپلیکیشن های سیستم، قابلیت راه اندازی دارند.پشتیبانی از داکرها (Dockers)


با ظهور نرم‌افزار منبع باز داکر (Docker)، کانتینرها به یکباره از محبوبیت خاصی برخوردار شدند. Docker ها موتور های متن بازی هستند که جهت ساخت، مدیریت و اجرای کانتینرها مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث خودکار و پرتابل شدن انواع برنامه ها می شوند.
کانتینرهای داکر تا پیش از این تنها برای لینوکس ساخته شده بودند، اما نسخه جدید ویندوز سرور نیز از موتور داکر پشتیبانی می کند. بدین منظور که در ویندوز سرور ۲۰۱۶، کانتینر های سرور می توانند با استفاده از دستورات مشابه لینوکس، توسط Dockerها نیز مدیریت شوند.ارتقای چرخشی (Rolling upgrades)


از دیگر تغییرات عمده Hyper-V در ویندوز سرور ۲۰۱۶، Rolling Upgrades در cluster های Hyper-V می باشد. ویژگی های جدید Rolling Upgrades، این امکان را فراهم می کند که بتوان نود (Node) ویندوز سرور ۲۰۱۶ را به کلاستر های Hyper-V که Node مربوط به ویندوز سرور ۲۰۱۲-R2 روی آنها نصب می باشد، اضافه نمود.اضافه و کم کردن حافظه و کارت شبکه بدون راه‌اندازی


یکی دیگر از ویژگی های جدید ویندوز سرور ۲۰۱۶، قابلیت افرایش و یا حذف آداپتور های virtual memory و virtual network در حین فعال بودن ماشین است. در نسخه های قدیمی تر این کار از طریق حافظه ی دینامیک انجام می شد. در ویندوز سرور ۲۰۱۶ امکان تغییر میزان RAM مربوطه در حین فعال بودن ماشین مجازی حتی در صورت استفاده از حافظه استاتیک می باشد. به همین صورت امکان حذف یا افزودن کارت شبکه (NICs) نیز فراهم آمده است.مجازی‌سازی تودرتو (Nested Virtualization)


این ویژگی بیشتر برای پشتیبانی از کانتینر جدید طراحی شده است. با استفاده از این تجهیز بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۶، محدودیتی در استفاده از نقش های Hyper-V بر روی ماشین فیزیکی نخواهد بود. Nested virtualization این امکان را فراهم می کند Hyper-V درون ماشین مجازی Hyper-V اجرا شود.Linux Secure Boot


یکی از امکاناتی که در Hyper-V ویندوز سرور ۲۰۱۶ سرو صدا ی زیادی را بر پا کرد، استفاده از بوت ایمن (Secure Boot) روی ماشین‌ های مجازی ای است مبتنی بر سیستم‌عامل لینوکس هستند. بوت ایمن یکی از ویژگی‌های UEFI Firmware است که در نسل دوم ماشین‌های مجازی قرار گرفته تا هسته سخت‌افزاری ماشین‌های مجازی را در برابر حمله‌های رایجی همچون روت کیت‌ها (root kits) و سایر بدافزارهای زمان بوت ایمن تر کند.سرویس Host Guardian


Host Guardian Service یک نقش (Role) جدید بر بستر ویندوز سرور ۲۰۱۶ محسوب می ‌شود و از داده‌ها در برابر دستیابی‌ های غیر مجاز، از جمله مدیر Hyper-Vممانعت می کند و نیز این امکان را فراهم می کند تا یک ماشین مجازی استاندارد به ماشین مجازی محافظت شده (Shielded VMs) تبدیل شود. با استفاده از ماشین‌های مجازی محافظت شده، امکان رمزنگاری دیسک ‌های مجازی Hyper-V با فناور‌ی هایی مانند BitLockerوجود دارد.
Windows Server 2016

Windows Server is a brand name for a group of server operating systems released by Microsoft. It includes all Windows operating systems branded "Windows Server", but not any other Microsoft product. The first Windows server edition to be released under that brand was Windows Server 2003. However, the first server edition of Windows was Windows NT 3.1 Advanced Server, followed by Windows NT 3.5 Server, Windows NT 4.0 Server, and Windows 2000 Server; the latter was the first server edition to include Active Directory, DNS Server, DHCP Server, Group Policy, as well as many other popular features used today.
 

Microsoft Windows Server

Windows Server 2016 is a server operating system developed by Microsoft as part of the Windows NT family of operating systems, developed concurrently with Windows 10. The first early preview version (Technical Preview) became available on October 1, 2014 together with the first technical preview of System Center. Unlike previous Windows Server versions, which were released simultaneously with the client operating system, Windows Server 2016 was released on September 26, 2016 at Microsoft's Ignite conference and became generally available on October 12, 2016.
 

نسخه های مختلف ویندوز سرور 2016Windows Server 2016 Datacenterنسخه Datacenter دارای امکانات بیشتر نسبت به نسخه Standard می باشد و این امکانات، بیشتر در مورد مجازی سازی (Virtualized Environments) و ذخیره سازی (Storage Features) می باشد. از جمله این امکانات مجازی سازی های تو در تو و ذخیره سازی Storage Spaces Direct و Storage Replica می باشد. همچنین این نسخه دارای Core-Base نیز می باشد.

Windows Server 2016 Standardنسخه Standard دارای ویژگی های کمتری نسبت به نسخه Datacenter است و تنها به کاربرهایی توصیه می گردد که به مجازی سازی (Non-virtualized Environments) احتیاج ندارند و حجم کاری آنها کم (Low Density) می باشد. وجه اشتراک این دو نسخه نیز وجود نسخه Core-Base می باشد.

نسخه های مختلف ویندوز سرور 2012Windows Server 2012 Essentialsاین ویرایش تقریبا شامل تمام ویژگی‌های ویرایش Standard و Datacenter می‌شود به جز ویژگی Server Core و Hyper-V و Active Directory Federation Services (ADFS) ،این نسخه فقط به یک سرور فیزیکی یا مجازی و حداکثر ۲۵ عدد User محدود می‌شود .

Windows Server 2012 Datacenterاین ویرایش برای سرورهای بزرگ و قوی و پردازنده‌های چند هسته ایی و دارای ویژگی‌های Fault-Tolerance طراحی شده است. این ویرایش فقط از طریق Microsoft Volume Licensing و سازنده‌های تجهیزات Original (OEMs) قابل تهیه است.

Windows Server 2012 Standardویرایش Standard سرور ۲۰۱۲ شامل مجموعه‌ی کاملی از خصوصیاتی است که در سرور ۲۰۰۸ وجود داشت، تنها تفاوت ویرایش Standard با ویرایش Datacenter در تعداد ماشین‌های مجازی که با توجه به حدودی که License تعیین می‌کند، می‌توان راه اندازی کرد.کلمات کلیدی:ویندوز سرور اورجینال،لایسنس ویندوز سرور، فروش ویندوز سرور 2012 اصلی، خرید ویندوز سرور اورجینال، ویندوز سرور 2012 اورجینال، لایسنس ویندوز سرور اورجینال، خرید ویندوز سرور اصل، ویندوز سرور اورجینال،لایسنس ویندوز سرور، فروش ویندوز سرور 2012 اصلی، خرید ویندوز سرور اورجینال، ویندوز سرور 2012 اورجینال، لایسنس ویندوز سرور 2012 و 2016 اورجینال، خرید ویندوز سرور اصل, Windows Server 2016,Windows Server 2016 Standard, Windows Server