Windows Server 2019

ویندوز سرور 2019 یکی از سیستم عامل‌های سرور قدرتمند و پیشرفته است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است. این سیستم عامل به منظور استفاده در سازمان‌ها و شرکت‌ها به منظور مدیریت منابع سروری و بهبود عملکرد شبکه‌های کامپیوتری ارائه شده است. ویندوز سرور 2019 با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته همراه است. یکی از ویژگی‌های بارز آن، امکان مدیریت و کنترل پیشرفته بر روی منابع سروری است. با استفاده از ویندوز سرور 2019، مدیران سیستم قادر خواهند بود تا منابع سرور را بر اساس نیازهای سازمان تنظیم و بهینه سازی کنند، که این امر منجر به بهبود عملکرد و کارایی شبکه خواهد شد.

معرفی ویندوز سرور 2019 اورجینال

ویندوز سرور 2019، نسخه‌ای جدید و به‌روز شده از سیستم عامل سرور محبوب مایکروسافت است که برای استفاده در محیط‌های شبکه‌ای بزرگ و برنامه‌های کاربردی حساس به اطلاعات طراحی شده است. این نسخه ارتقاء یافته از ویندوز سرور 2016 است و بهبودها و ویژگی‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که عملکرد، امنیت و قابلیت مقیاس‌پذیری سیستم را بهبود می‌بخشد.

ویندوز سرور 2019 اورجینال همچنین ارائه دهنده امنیت بالایی است. با این سیستم عامل، شرکت‌ها قادر خواهند بود تا از ابزارهای جدید امنیتی و به روز شده استفاده کنند و به راحتی محافظت از داده‌ها و اطلاعات حساس خود را تضمین کنند. در علاوه، امکان رمزگذاری اطلاعات و مدیریت دسترسی ها نیز در ویندوز سرور 2019 فراهم شده است. علاوه بر این، ویندوز سرور 2019 امکانات قدرتمند دیگری را نیز برای شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌کند. برخی از این امکانات شامل استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی حرفه ای، مدیریت ابر، افزودنی‌های سمت سرور فعال، مدیریت تحت وب و بسیاری امکانات دیگر است.

در صورت استفاده از لایسنس ویندوز سرور 2019، امکان دسترسی به سرویس‌های جدید و بهبودیافته وجود دارد. این سیستم عامل ابزارها و امکانات متنوعی را برای جابجایی داده، مدیریت نمودارها، مدیریت گروه‌ها و سایر ویژگی‌های جدید فراهم می‌کند.

ویندوز سرور 2019 با امکانات و ویژگی‌های متعدد خود یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای مدیریت منابع سروری و شبکه در سازمان‌ها و شرکت‌ها است. این سیستم عامل ارتقاء عملکرد، امنیت و کارایی شبکه را ارائه می‌دهد و مدیران را قادر می‌سازد تا با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته، بهترین استفاده را از منابع سرور خود ببرند. ویندوز سرور به عنوان سیستم عامل اصلی شبکه‌های سازمانی در ایران شناخته می‌شود. به طور کلی خرید لایسنس ویندوز سرور اورجینال برای داشتن امنیت و پایداری شبکه بسیار حیاتی است.

سه ویرایش اصلی در لایسنس ویندوز سرور عبارتند از: اسنشیال (Essentials)، استاندارد (Standard) و دیتا سنتر (Datacenter) که این ویرایش‌ها هر کدام با توجه به نیازهای شرکت و سازمان می‌توانند انتخاب شوند.

نسخه قانونی لایسنس ویندوز سرور 2019 در سه نسخه اسنشیالز (Essentials)، استاندارد (Standard) و دیتاسنتر (Datacenter) ارائه شده است . لازم به ذکر است، محصولات ویندوز سرور از کانال پشتیبانی بلند مدت (LTSB) محصولات مایکروسافت ارائه می‌شوند و ویندوز سرور 2019 اورجینال تا سال 2029 از طرف مایکروسافت پشتیبانی و بروز می‌گردد. بنابر این خرید ویندوز سرور 2019 یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می‌شود. دقت داشته باشید، نرم افزارهای سرور مایکروسافت در برخی نسخه‌ها (مانند ویندوز سرور استاندارد و دیتاسنتر) نیاز به تهیه لایسنس برای دسترسی تعداد کلاینت همزمان (CAL) و همچنین تعداد هسته‌های پردازنده مرکزی (CPU) نیز دارند.

آشنایی کوتاه با ویرایش‌های ویندوز سرور 2019

 • Windows Server Essential 2019: این نسخه بیشتر برای کسب‌وکارها یا تیم‌های کوچک طراحی شده است که حداکثر ۲۵ کاربر یا ۵۰ دستگاه دارند. این نسخه همه قابلیت‌های ویندوز سرور را ندارد و دارای محدودیت‌هایی است و تنها در سرورهایی می‌توانید از آن استفاده کنید که حداکثر دو پردازنده (CPU) داشته باشد. اگر سرور شما بیش از دو پردازنده دارد، میتوانید از نسخه‌های بالاتر استفاده کنید.
 • Windows Server Standard 2019: نسخه ویندوز سرور استاندارد 2019 علاوه بر ویژگی‌های نسخه اسنشیال، تمام قابلیت‌های پایه ویندوز سرور را داراست و برای کسب‌وکارها و سازمان‌هایی که به ماشین‌های مجازی کمی نیاز دارند مناسب است. برای ویندوز سرور استاندارد 2019 می‌توانید به تعداد کاربرانی که دارید، از مایکروسافت مجوز دریافت کنید و محدودیتی برای تعداد کاربران وجود ندارد. نسخه استاندارد برای بیشتر سازمان می‌تواند آخرین راه‌حل باشد اما فضاهایی که بیش از ۲ ماشین مجازی نیاز دارند، باید سراغ نسخه دیتاسنتر بروند.
 • Windows Server Datacenter 2019: در نسخه دیتاسنتر ویندوز سرور 2019 برخلاف نسخه استاندارد می‌توانید بی‌نهایت ماشین مجازی بسازید. ویندوز سرور دیتاسنتر 2019 قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه استاندارد دارد و به شما امکان استفاده از تمام پتانسیل‌های ویندوز سرور را می‌دهد.

ویژگی های اصلی ویندوز سرور 2019

 • بهبودهای امنیتی: ویندوز سرور ۲۰۱۹ از بهبودهای قابل توجهی در زمینه امنیت برخوردار است. این نسخه دارای ویژگی‌هایی همچون برنامه Secure Core، پشتیبانی از TPM 2.0 و Windows Defender ATP است که به افزایش امنیت سیستم کمک می‌کنند. همچنین، این نسخه از ویندوز سرور در امنیت Azure تقویت شده است و تکنولوژی‌هایی مانند Secure Boot و Azure Active Directory را پشتیبانی می‌کند.
 • افزایش عملکرد: ویندوز سرور ۲۰۱۹ با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید و به روز رسانی نسخه‌های قبلی، عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشد. تکنولوژی Storage Spaces Direct حافظه نوع NVMe را پشتیبانی می‌کند و عملکرد ذخیره سازی را افزایش می‌دهد. همچنین، اضافه شدن پشتیبانی از الگوریتم‌های ذخیره سازی جدید مانند ReFS (Resilient File System) و PMEM (Persistent Memory) نیز به بهبود عملکرد سیستم کمک می‌کند.
 • پشتیبانی از کنتینرها: ویندوز سرور ۲۰۱۹ از طریق پشتیبانی از Docker و Kubernetes، کنتینرها را بهبود می‌بخشد. این قابلیت‌ها به شما امکان می‌دهند تا برنامه‌های خود را به صورت پویا و قابل حمل در محیط‌های متفاوت اجرا کنید. همچنین، این نسخه پشتیبانی از GitHub Container Registry و Azure Container Registry را نیز دارد که به شما امکان می‌دهد تا تصاویر Docker را در مکان‌های Firebase و Azure ذخیره کنید.
 • افزونه‌های مدیریتی: ویندوز سرور ۲۰۱۹ قابلیت‌های مدیریتی جدیدی را معرفی کرده است. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به Windows Admin Center اشاره کرد که یک رابط کاربری متمرکز بر مرورگر است و امکان مدیریت مجموعه‌ای از سرورها را فراهم می‌کند. علاوه بر این، این نسخه از ویندوز سرور دارای ابزارهای جدید پشتیبانی از فناوری‌های Hyper-V و PowerShell 7 است.
 • سازگاری بالا: ویندوز سرور ۲۰۱۹ سازگاری بالایی با سیستم عامل‌های ویندوز دارد و امکان اجرای نرم افزارهایی که بر روی نسخه‌های قبلی ویندوز سرور نیز قابل اجرا بودند را فراهم می‌کند. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند به راحتی از نسخه‌های قدیمی‌تر به نسخه جدید ویندوز سرور مهاجرت کنند.

ویندوز سرور 2019 به‌عنوان جدیدترین نسخه از سیستم عامل سرور مایکروسافت، با بهبودهای ویژگی‌ها و امکانات جدید، استفاده‌ی بهینه از منابع سخت‌افزاری، افزایش عملکرد و تقویت امنیت شبکه‌ها را فراهم می‌کند. همچنین، قابلیت مقیاس‌پذیری بالا و پشتیبانی از Hybrid Cloud، این نسخه را به یک گزینه مناسب برای محیط‌های کاربردی حساس به اطلاعات تبدیل می‌کند.

دیگر امکانات ویندوز سرور 2019

از دیگر ویژگی‌های ویندوز سرور 2019 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL)
 • پشتیبانی از کوبرنتیز (نسخه بتا)
 • ویژگی‌های واسط گرافیکی کاربر از ویندوز 10 نسخه 1809
 • فضای ذخیره‌سازی مستقیم
 • خدمات ذخیره‌سازی مهاجرت
 • ذخیره‌سازی Replica
 • سیستم بینش
 • بهبود ویندوز دیفندر
 • مرکز مدیریت ویندوز

ویندوز سرور چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که با ویندوز سرور آشنا شدید، یک سیستم عامل سرور است که برای اجرای وظایف مختلف در یک شبکه کامپیوتری استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای اصلی ویندوز سرور عبارتند از:

 • مدیریت فایل‌ها: ویندوز سرور به عنوان یک محل ذخیره‌سازی مرکزی برای فایل‌ها و داده‌ها در یک شبکه کاربرد دارد.
 • اجرای برنامه‌های سرور: ویندوز سرور به عنوان میزبان برنامه‌های سروری مانند پایگاه داده، وب سرور، ایمیل سرور و… استفاده می‌شود.
 • مدیریت کاربران و دسترسی‌ها: با استفاده از ویندوز سرور، مدیران می‌توانند کاربران، گروه‌ها و دسترسی‌ها را برای افراد در شبکه مدیریت کنند.
 • پشتیبان‌گیری و بازیابی: ویندوز سرور قابلیت‌های پشتیبان‌گیری و بازیابی قدرتمندی دارد که به کاربران کمک می‌کند تا اطلاعات خود را در صورت نیاز بازیابی کنند.
 • امنیت شبکه: ویندوز سرور دارای ابزارها و قابلیت‌های امنیتی است که به مدیران کمک می‌کند تا شبکه خود را در برابر حملات مختلف محافظت کنند.
 • اشتراک گذاری منابع: با استفاده از ویندوز سرور، کاربران مختلف می‌توانند به طور همزمان به منابع مشترک شبکه دسترسی پیدا کنند.
 • مانیتورینگ و مدیریت عملکرد: ویندوز سرور قابلیت‌های مانیتورینگ و مدیریت عملکرد را فراهم می‌کند تا به مدیران کمک کند تا عملکرد شبکه را بهبود دهند.

اینها تنها چند نمونه از کاربردهای ویندوز سرور هستند و از آنجایی که این سیستم عامل بسیار گسترده‌ است، در صنایع مختلف برای اجرای وظایف مختلف استفاده می‌شود. ویندوز سرور عمدتاً برای استفاده در محیط‌های شبکه‌های شرکتی، دولتی، و تجاری طراحی شده است و ارائه قابلیت‌ها و خدمات گوناگونی را برای مدیریت، ایجاد، و پشتیبانی از این شبکه‌ها فراهم می‌کند. از این رو، اگر طراحی شبکه، مدیریت منابع شبکه، یا ارائه سرویس‌های شبکه در اولویت شماست، ویندوز سرور ابزار مناسبی برای این اهداف خواهد بود.

ویندوز سرور 2019 اورجینال ارائه شده توسط مایکروسافت با تضمین به‌روزرسانی‌های امنیتی و پشتیبانی فنی مناسب است. انتخاب ویندوز سرور 2019 اورجینال به معنای داشتن یک سیستم قانونی و پشتیبانی شده توسط توسعه‌دهنده برنامه (مایکروسافت) است که موجب اعتماد بیشتر، امنیت مناسب و اطمینان از عملکرد بهتر سیستم شما خواهد شد.

سخت افزار مورد نیاز برای ویندوز سرور 2019

 • پردازنده: 1.4GH 64-bit
 • رم: 2 گیگابایت برای 64 بیتی یا 1 گیگابایت برای 32 بیتی
 • حافظه: حداقل 32 گیگابایت جهت پارتیشن سیستم
 • شبکه: حداقل یک گیگابایت Ethernet adapter و سازگاری با معماری PCI Exprress
 • گرافیک: رزولوشن (VGA (1024*768 یا بیشتر

مایکروسافت لایسنس به عنوان اولین تأمین کننده رسمی لایسنس‌های اصلی محصولات مایکروسافت و تنها همکار تجاری رسمی مایکروسافت در ایران (Microsoft Partner)، با سابقه فعالیت بیش از یک دهه در واردات عمده محصولات اورجینال مایکروسافت و همکاری با بیش از یکصد هولدینگ و سازمان دولتی، خصوصی و بین‌المللی شاخص و مطرح در ایران، با وجود تحریم های آمریکا، به واسطه شخصیت حقوقی مستقل خود در انگلستان Talee Limited، به عنوان Partner & Solution Provider رسمی مایکروسافت مشغول به فعالیت است. با توجه به حجم موجودی شرکت، تمامی محصولات به صورت فوری تحویل داده می‌شوند و دارای پشتیبانی، گارانتی و همچنین پشتیبانی فنی مایکروسافت هستند. علاوه بر این، لازم به ذکر است که هیچ یک از محصولات ارائه شده از نوع OEM ،Academic یا Charity نیستند و تمامی محصولات با لایسنس Retail و یا Volume License معتبر و قابل استعلام از مایکروسافت ارائه می‌شوند. مایکروسافت لایسنس به عنوان یک تأمین کننده رسمی، با فعالیت طولانی در ارائه محصولات اصلی مایکروسافت و تجربه ارائه خدمات به بسیاری از سازمان‌های خصوصی و دولتی برجسته کشور، افتخار دارد که تمام محصولات نرم‌افزاری مایکروسافت را بدون واسطه و با شرایط تحویل آنی و با تضمین بهترین قیمت (بر اساس نوع لایسنس و شرایط استفاده) به صورت مستقیم عرضه نماید.

برخی از مزایای نسخه‌های اورجینال :

ما را در رسانه ها و خبرگزاری های مطرح داخلی و خارجی دنبال کنید (اطلاعات بیشتر)

مشتریان ما:

4.6/5 - (44 نظر)